Moja propozycja na bezmięsny obiad lub ciepłą kolację. Pyszne i zdrowe marchewki zapieczone w masie śmietankowej, to wszystko sprawia, że tarta jest syta. Smakuje też na zimno. Polecam:)
Ciasto:
1 jajko
15 dag masła lub margaryny
półtorej szklanki mąki pszennej
2 łyżki śmietany 12 %
1 płaska łyżeczka soli
1 łyżeczka proszku do pieczenia
Nadzienie:
4 jajka
1 kg marchewki
1 pełna szklanka śmietany 12 %
5 dag sera żółtego
1 łyżeczka cukru
sól i pieprz do smaku
natka pietruszki według uznania
zioła prowansalkie według uznania
Dodatkowo:
natka pietruszki
2 łyżki bułki tartej
masło do posmarowania formy
mąka pszenna do posypania stolnicy
1. Z podanych składników zagnieść ciasto, następnie rozwałkować je i wyłożyć do formy o średnicy 25 cm, posmarowanej masłem i posypanej bułką tartą. Wylepić również brzegi formy. Ciasto nakłuć widelcem i wstawić do lodówki na czas przygotowania pozostałych składników.
2. Marchewki obrać, umyć, pokroić w słupki i gotować z cukrem do miękkości, następnie dokładnie odcedzić i lekko przestudzić.
3. Jajka dokładnie wymieszać ze śmietaną, serem żółtym ( startym na tarce o dużych oczkach ), posiekaną natką pietruszki, ziołami prowansalskimi i solą i pieprzem do smaku.
4. Na schłodzone ciasto ułożyć marchewkę, następnie zalać masą.
5. Tartę piec około 60 minut w temperaturze 180 stopni, do zrumienienia i zapieczenia się masy.
6. Tartę wyjąć z formy, pokroić, posypać pokrojoną natką pietruszki i podawać. Smacznego.
Sałatka ziemniaczana do grilla
Sałatka ziemniaczana do grilla
Jak zrobić sernik na kruchym spodzie
Jeśli chcesz dodać przepis lub skontaktować się z redakcją pisz na adres: kontakt@wszelkieprzepisy.pl
Wysyłając przepis akceptujesz regulamin serwisu